| Todea_Andrey_1999 a întrebat:

Am avut o relație de 3 luni frumoasa cu o persoană de 16 ani până când intr-o zi ea a fost la munca si eu o cautam ii mai scriam mesaje pentru ca imi făceam griji ea a zis ca vrea pauza si s-a schimbat neam despărțit ea a zis ca e din cauza familiei frați o streseaza munca o streseaza eu la fel si nu se poate împărți cum so recastig?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

S-o lasi in pace o perioada pana isi pune ordine-n ganduri si in caz de va impacati sa nu mai fi asa stresant

| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte clar ca fata nu te mai vrea deloc, pentru ca, nu te mai iubeste.
Cand un om iubeste cu toata inima, nu cere niciodata pauze.
Pauzele sunt folosite ca scuza, inainte sa te anunte ca te paraseste.
De recastigat, ma indoiesc ca mai are sens... odata ce relatia nu a mers decat 3 luni si s-a terminat cu pauza, s-a incheiat deja ceva care oricum se rupea definitiv.
Alta! Una care sa te iubeasca, sa simta ceva pentru tine!

| andreeabobo a răspuns:

Iubirea e mare, dupa 3 luni poti trece peste oricat de mult iti place.
Daca ai incercat sa discuti cu ea si nu vrea sa faca in asa fel ca relatia sa mearga nu merita. Chiar daca esti stresat, atunci cand vrei ceva si vrei sa lupti pentru relatie, o faci! Nu cred ca pe viitor ti-ai dori sa fii cu cineva care e cu tine cand nu e stresata si cand e stresata sa vrea sa fie lasata in pace. Ok, am inteles sa nu o stresezi etc, dar eu una intr-o relatie serioasa nu as vrea sa fiu cu o persoana de genul. Cu totii suntem stresati si altii au probleme, dar asta nu inseamna ca nu isi doresc sa lupte pentru fericirea lor cu partenerul/partenera.
Parerea mea e ca ea de fapt nu vrea, iar tu nu ai ce sa faci.
Las-o, e pierderea ei la urma urmei!