| SimonaBubu a întrebat:

Am batut-o pe una si acum vrea sa imi faca politia dosar penal.Cum sa o conving sa isi retraga plangerea?

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Trebuia sa nu o batilaughing Eu daca as fi ea nu as retrage nici daca mi-ai da banilaughing Zi mersi ca te-a reclamat si nu te da in judecatalaughing

| aXy99 a răspuns (pentru Wr3nch):

"Zi mersi ca te-a reclamat si nu te da in judecata"
Cam asta e "datul in judecata" din civil pe latura penala.

| aXy99 a răspuns:

Cat de tare ai batut-o? Esti fata?
Poti s-o platesti.

| Furnicuta000 a răspuns:

Iti dai seama ca un om sanatos la cap nu o sa fie de acord cu ce ai facut. Crezi ca poti sa bati pe cineva si sa nu suporti consecintele? Iar astia care ii dati idei, cred ca va simtiti foarte bine ca incurajati violenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă bucur că poliția își face datoria.
Trebuie să-ți asumi fapta, nu să încerci să scapi de responsabilitate.winking

| Dana2103 a răspuns:

Incearca sa rezolvi printr un mediator. Din pacate pentru tine, dupa fapta si rasplata.

| DeathOfDreams a răspuns:

Nu știu, dar sper să nu și-o retragă.

| Madesz a răspuns:

Macar si-a meritat bataia?

| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Discută cu ea, deși mă îndoiesc că asta o să funcționeze. Așa că poți să încerci să îi oferi bani sau diverse servicii. Nu aș recomanda șantajarea pentru că este ilegală și poți să dai și mai rău de bucluc.
Dacă niciuna dintre variante nu dă roade atunci îmi pare rău, dar te aflii într-o situație fără scăpare.
Recomand să negociezi cu ea la sânge, ca să poți să o conving, iar pe viitor să nu mai repeți o astfel de greșeală. Niciodată.
Numai bine!

| pixeltinker a răspuns:

În aceasta viata plătești pentru orice faci, trebuia sa te gândești înainte de a face acest lucru.