| anonim_4396 a întrebat:

Am cateva intrebari care ma framanta despre naruto dau funda pentru cine reuseste sa ma lamureasca
1)Cand Naruto se antrena ca sa faca rassengan shuriken sakura il vizita cu sai si ii lasa niste biletele pe care naruto le citea mereu. Ce scria pe acele biletele?
2)Kabuto s-a dus la Madara si i-a aratat trupurile celor morti din Akatusi(nu stiu cum se scrie exact)Cine credeti ca era in sicriul care l-a aratat ultima data si l-a convins pe Madara ca Kabuto sa-i se alature?
3)Inainte sa moara Asuma Kakashi s-a dus sa-i viziteze pe Naruto si pe Sai la spital acolo s-a intalnit cu Asuma. Apoi Asuma i-a spus ca vrea sa-i spuna ceva important dar a aparut kurenai si a spus ca ii va spune mai tarziu dar apoi s-a dus in misiune si a murit ce credeti ca vroia sa-i spuna Asuma lui Kakashi?
4)Eu cred ca pana la urma toti din Akatusi in afara de Madara au fost buni si vroiau numai bine pentru satele lor si lumea shinobi. Voi ce credeti?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| nicoleta14 a răspuns:

1. erau niste bilete pentru antrenare si pentru ai ura mult succes in timpul antrenamentelor.
2.cred ca ar fi putut sa fie pain
3.habar n-am cred ca ar fi vrut sa-i spuna despre copil
4.da ai dreptate

2 răspunsuri:
| KinokoஐKee a răspuns:

1)Acele bitele erau bilete de incurajare si pentru urari din partea lui Sakura si din partea lui Sai, pentru al ajuta sa se antreneze.
2)Presupun ca era ori Pain, ori Itachi.
3)A vrut sa-i spuna probabil despre sarcina lui Kurenai, dar ea a spus ca-i va zice mai tarziu, adica asa e mai logic. Mie nici prin cap nu mi-a trecut ca e insarcinata.
4)Pai fiecare era condus de propriul instinct de protejare.Adevaratele lor sentimente au fost vazute doar la marte lor de ex:
-Satori
-Pain(Nagato)
-Itachi
-Konan
Dar pentru mine nu toti sunt buni adica:
-Kakuzu
-Kisame
-Zetsu
Deidara si Hidan sunt in cautarea lor pentru liniste dupa mine.Deidara considera arta extraordinara si vrea sa o arate lumii intregi, prin moduridiferite(nu mi se pare un personaj rau poate un pic nebun)
Hidan este un fel mai religios deci si el mi se pare un pic nebun, dar nu un personaj rau.
Si am ajuns la Madara(Obito)nici el nu mi se pare chiar asa de rau.Bine inteleg ca el a cauzat razboiul si asa mai departe, dar totusi motivul lui este unul dintre personajele triste.Nu-l pot considera un personaj buna, dar nici rau nu pot.
Acesta este raspunsul meu. Sper ca il accepti ca pe unul bun, dar daca nu iti place nu ma impotrivesc.Sunt parerile mele despre intamplari si personaje.
Cat despre funda faci ce vrei! happy

| KinokoஐKee a răspuns (pentru KinokoஐKee):

Acolo unde am scris ''marte'' am vrut sa scrie ''moarte''. Scuzati greseala!