| RockyPink a întrebat:

Am cea mai rea profa din scoala... Ba cea mai rea din lume!
O data am lipsit de la ora ei deoarece eram bolnava, si cand am venit m-a intrebat de tema... Eu nu am facut tema pentru ca nu stiam care era... Am sunat o prietena care nu stia daca avem tema sau nu, si restul nu raspundeau.
A doua oara am fost la dentist. Si iar nu am stiut tema.
Si a treia oara a lipsit de la ora profa ( nu stiu de ce...) dar, ea le-a spus colegilor cand am fost la dentist, o tema pentru cand va veni la ora si o tema pentru cand va lipsi ca a fost una care ne-a predat lectia. Eu tema pe care o aveam cand a lipsit am facut-o.Aia nu ne-a dat nici o tema si eu am crezut ca nu avem. Mi-am intrebat colegii ca sa fiu sigura daca nu avem vreo tema si ei au spus ca nu avem.
Cand a venit, m-a intrebat de tema, eu am spus ca nu am avut, ea a zis ca a avut si mi-a reprosat ca de ce nu imi intreb colegii. Eu am spus ca i-am intrebat si ei au zis ca n-avem. Ea s-a enervat si mi-a dat un 4 sad! E prima oara in istorie cand iau o asa nota! A pus-o in catalog! Mie frica sa nu afle parintii!
Daca afla am sa va invit pe toti la inmormantarea mea, pentru ca eu sunt de 9, 10 si nu am avut un asemenea rezultat! Ba mai rau imi va strica media si nu vreau asta! Am calculat si tot ce pot face ar fi sa iau 3 de 10 ca sa iau un 9. Am spus ca profa e rea ca nu prea da sanse la nimeni... Pe deasupra avem si copii galagiosi... Care o enerveaza mereu! Stiti voi specia aia de copil copac care nu face nici cu 4 la purtare liniste! Eu i-am spus exact ce va spun si voua, bine aproape tot, dar ea a zis ca mint.
Apropo nu am lipsit consecutiv.
Intrebarea mea este ce sa ii spun ca sa imi dea 2 proiecte de facut?

1 răspuns:
| Claustrophobic a răspuns:

Eu zic să vorbeşti mai întâi cu părinţii tăi şi să le explici, că oricum vor afla mai devreme sau mai târziu şi e mai bine să ştie de la tine. Consultă-te cu ei şi vezi tu ce faci. Alte idei nu mai am. Sinceritatea te ajută mereu. Baftă.