| anonim_4396 a întrebat:

Am citit asa din graba intr-o carte ca la fiecare 8 secunde "constientul" omului se restarteaza si ca acest proces se intimpla concomitent cu clipitul, dupa care 2-3 secunde functioneaza subconstientul si in acest moment omul nu mai are 'aparare psihologica", din aceasta rezulta ca 10 min daca vorbesti sau nu (sau prin gesturi) cu o persoana oarecare, poti sa-ti impui un mic control asupra ei, adica poti sa o hipnotizezi intr-o masura oarecare, Credeti ca este posibil asa ceva sa se infaptuiasca de fiecare din noi?

Răspuns Câştigător
| H3Lp3r1 a răspuns:

Este adevarat dar dupa cum stim cu toti nu toti pot face acest lucru chiar daca incearca
Depinde de spirit puteri etc...