| anonim_4396 a întrebat:

Am comandat ceva de pe internet.Cum stiu cand ajunge coletul la posta si cum il ridic? Trebuie sa platesc si transportul?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În maxim 7 zile lucrătoare, vei fi anunțat la domiciliu printr-un mandat poștal, vei plăti și transportul dacă prevede de expeditor, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coletul ar trebui să ajungă în două-trei zile.Te duci la poştă cu buletinul.Da, trebuie să plăteşti şi transportul.În jur de 10 lei.

| strengaritzza a răspuns:

Pai tu cand ai comandat nu ai intrebat nimic? In cat timp ajunge, cat costa curieratul, chestii de genu acesta. Asa se intreaba cand iti comanzi ceva. happy. Eu mi-am comandat anul acesta ceva, si am intrebat-o pe D'mna, in cat timp ajunge, m-a si intrebat zona de unde provin happy Ca sa stie cum sa il trimita.
Astea-s chestii elementare pe care trebuie sa le stii. S-au nu stii sa citesti pe site. la date de contact, informatii despre curierat. happy

| Adina981 a răspuns:

Buna. Cand va ajunge coletul iti va veni acasa o hartie prin care te anunta ca produsul este la posta din orasul tauwinking. Si trebuie sa platesti 7 lei transport ( de obicei ). Ca sa il ridici te duci la posta cu " hartiuta aia "