| 00Fabian00 a întrebat:

Am coșuri pe fata, ce sa fac? M-am dus și la doctor dar mi-au zis ca-i pubertatea. Ce sa fac sa nu mai am coșuri?

Răspuns Apreciat de Editori
| mbsg1335 a răspuns:

Incearca sa mananci mai sanatos,nu iti mai atinge fata in timpul zilei si spala-te pe fata dimineata si seara(firme bune de cosmetice:CeraVe,La Roche-Posay, Ordinary, de preferat cu apa rece daca nu se mentioneaza pe eticheta vreunui produs ca trebuie cu apa calda). Daca este provocata de pubertate, acneea nu va disparea decat dupa ce se regleaza hormonii in corp, dar cu siguranta nu strica sa ai grija de piele

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu se folosește săpun pe față... se folosește gel de curățare fără iritanți sau parfum făcut pentru tipul de ten. recomand cerave, foarte bun și la un preț decent
e bine să ai o rutină de îngrijire bine pusă la punct, recomand să citești informații de pe grupul : fanii the ordinary românia sau așa ceva și să-ți alcătuiești o rutină de îngrijire a pielii

| Sofer a răspuns:

Spălate mai des pe fața și folosește și săpun.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la dermatolog

| Elelei a răspuns:

Alimentatie fara grasimi, fara multe fainoase, fara dulciuri. Si multa igiena. Spalat fata dimineata si seara cu apa calda si sapun (pentru degresare).

| Byb2001 a răspuns:

Încerca zinerit usucă cosurile

| AndaAlexandra a răspuns:

Multi se confruntă cu asta. Cu timpul va trece. Poate fi si de la alimentație. Mergi la un dermatolog si vezi ce spune.