| Andrəi a întrebat:

Am cum sa învăț genul dramatic, genul liric și basmul pana mâine? Ce ar trebui sa fac sa pot prinde informațiile mai bine? Voiam sa ma duc în camera, sa închid tv-ul, sa iau niște lecitina și sa sper ca va pica unul din cele trei,
Voi cum repetați înainte de examen?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă tu înveți cu tv-ul aprins e clar că nu o să reții nimic.
Până maine ai timp să înveți, închide telefonul, tv-ul și calculatorul și pune mâna pe carte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea trebuiau învățate acum câteva luni.

| Geici7474 a răspuns:

Ai timp, pana la urma nu e chiar atat de mult de invatat, desi ar fi trebuit sa o faci inainte cu mult timp inainte si astazi doar sa te relaxezi. Eu cand am fost in clasa a 8a, nu am tocit absolut nimic. Efectiv am lucrat diverse subiecte din anii trecuti, ceea ce iti recomand si tie sa faci dupa ce inveti dramaticul, liricul si basmul. Iar ca sa retii mai bine informatiile ai putea sa iti faci niste scheme cu definitia acelui gen/specie si ideile care te ajuta sa formezi argumentele.