| sskrillex96 a întrebat:

Am cumparat o masina de la o persoana care era propietar in acte. Am facut conctract de vanzare cumparare cu el, i-am dat banii, dupa care nu a scos fiscalul. Ce pot sa fac in continuare? Pot circula cu masina asa fara sa o trec pe numele meu? Trebuie sa o declar undeva?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca el nu a scos fiscalul teoretic masina e inca pe numele lui.
Daca scotea fiscal sau era completata rubrica instrainat catre din certificat aveai dreptul 90 zile sa circuli.

Esti totusi intr-o situatie nasoala, omul nu scoate fiscal probabil pentru ca are datorii si tu nu vei putea inscrie masina niciodata

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dupa care nu a scos fiscalul. Ce e aia. fiscalul? De unde nu l-a scos?

| Andreeush a răspuns:

Ai actele mașinii în regulă?

| sskrillex96 explică:

Am toate actele in regula. Am cartea masinii, talonu si tot ce mai trebuie. Vreau sa stiu daca pot sa circul cu ea in contonuare chiar daca nu o trec pe numele meu? Adica sa ii fac asigurarea itp si tot ce mai trebuie cand e nevoie si ma merg cu ea?