| Răuţ_Bogdan_1991 a întrebat:

Am cumparat un ceas pentru un prieten.Se vede ca este nou, dar am observat abia acasa ca nu are folie nici pe fata nici pe spate.Credeti ca o sa se gandeasca ca nu a fost nou? Sau aveti idee daca se pot pune folii pe ceasuri la ceasornicarie?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Eu nu cred că este o problemă, atât timp cât nu are urme de uzură si are cutia originală! Şi pe lângă asta îl mai poţi împacheta şi tu frumos şi atunci nu se mai sesizează că îi lipseşte acea folie!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Acest ceas a mai fost folosit, probabil a fost returnat de cineva, si reparat de firma. Acea folie nu o poate pune orisicine, fie el chiar si ceasornicar.