Am cunoscut recent un barbat care nu da cu matura pentru ca e treaba de femeie. Ce parere aveti?
Exista lucruri pe care nu le faceti pentru ca sunt doar pentru sexul opus?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are ideile lui de pe vremuri cand femeia era obligata sa faca asa ceva. Acum la doar 500€ ai un robot care face curat singur cu senzori de miscare sa-i zici ca e bun pentru el.

| RAY a răspuns:

Are dreptate,e femeie,rolul unei femei este matura, sa faca copii,sa fac mancare, daca nu bataia e rupta din rai

Exista lucruri pe care nu le faceti pentru ca sunt doar pentru sexul opus?

tot ce tine de curatenie, facut mancare, spalat haine, stii tu chesti femeisti

ps pentru autisti e sarcasm

| Violleta2022 a răspuns:

Treburile se impart demult in cuplu, mai ales cand ambii soti au munca si timp limitat.
Singurul lucru pe care barbatul nu-l poate face este: sa nasca copilasi, in rest poate sa faca absolut toate treburile casnice.
Eu si sotul ne ajutam reciproc, gatim impreuna sau pe rand, fiecare cum are chef. Facem curat impreuna, spala daca-l rog chiar si podelele sau wc-urile, neexistand conceputul de "nu pun mana, ca-i treaba de femeie".
Nici fii-miu nu a fost scutit de spalat rufe, gatit sau dat cu matura.
Nu-i rusine sa faci treburi in casa, ajutandu-ti sotia, partnera sau mama.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Singurul lucru feminin 0e care nu il fac e sa nasc... In rest

| Andreeush a răspuns:

Nu mai trăim în secolul trecut.
Un bărbat trebuie să se descurce și singur.

| SilentRain a răspuns:

Doar o scuza penibila dea a nu face curățenie

| RainmakerX a răspuns:

Eu gatesc mereu si pot spune ca gatesc decent.
Ar invata si altii daca ar fi pusi in situatia sa-si gateasca sau sa manance mereu acelasi lucru de la fast-food. Pot spune chiar ca ma relaxeaza (ca hobby).

Curatenie stie oricine sa faca laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai cunoscut un retardat laughing. Îmi imaginez cum arată casa unui om care gândește așa și locuiește singur...
Asta e doar o scuză penibilă pentru lenea lui.

Nu, eu mi-am montat singură mobilă (încă nu știu cum am reușit la cât îs de ''forțoasă''), mi-am zugravit o cameră imensă fără ajutor, acum vreau să-mi fac un copac cu cărți.

| RainmakerX a răspuns (pentru supadeceapa):

Copac cu carti? laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru RainmakerX):

Ceva de genu'
https://imgur.com/a/rXETY36
Arată mai bine ce am eu în minte laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru supadeceapa):

Prefer sa zugravesc decat sa ma chinui cu asta laughing
Succes totusi, banuiesc ca e fixat in perete, nu?

| supadeceapa a răspuns (pentru RainmakerX):

Mulțumeeesc. Da, cu corniere, colțare, mă descurc eu laughing.

| Plato a răspuns:

Exista lucruri care sunt doar pentru un sex, da' nu cred ca datul cu matura se incadreaza.

| Eireann a răspuns:

Daca la munca il pune seful sa dea cu matura ce face? Refuza si isi da demisia?

| Endoryus a răspuns:

Ca e tampit.

| GirlOnline81 a răspuns:

Sunt lucruri pe care o femeie nu le face, dar nu din cauza ca sunt "doar pentru sexul opus", ci pentru ca fizicul/forta nu ii permite.

Acum..., in ceea ce-l priveste pe tipul tau...eu l-as asigura (verbal) ca daca pune frumos manuta pe matura, nu ii cade nici rangul, nici c. oaiele.