| Radu_5773 a întrebat:

Am de citit cartea Ciocoii vechi si noi de Nicolae filimon. am citit vreo 8 capitole si nu mi-a prea placut. Imi trebuie pentru scoala unde as putea gasi un rezumat bun? sau sa citesc cartea... este captivanta? ce ma sfatuitzi... dau funda!

2 răspunsuri:
| Foxxi a răspuns:

Eu îţi spun că este foarte frumoasă. Chiar merită citită. Acum e alegerea ta.

| nustiucenumesapun a răspuns:

Da nu crezi ca ti-ar fi mai usor sa scrii pe google 'rezumat ciocoii vechi si noi' decat sa scrii romane pe aici?
poate altuia i-a placut poate tie nu.cauta si tu...