| ~ Renata ! - ElectroGirl °•° a întrebat:

Am de facut la informatica un referat despre o anumita tema ( legata de info, evident) dar nu am nicio idee thinking Ati putea sa imi dati cateva sugestii? As ruga-o pe Raluca sa nu imi stearga intrebarea deoarece nu cer ajutorul in rezolvarea vreunei teme ci vreau doar cateva sugestii. Apropo.cum se trimite un e-mail? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Beatrice a răspuns:

Pai poti scrie despre compenentele calculatorului.Ca sa scrii un e-mail trebuie:
1.Intru pe yahoo messeger
2.Ai acolo o iconita cu un plic Yahoo! Mail dai click
3.iti apare o fereastra unde ai check mail si NEW dai la new
4.La TO ii scrii adresa de mail la cc nu scrii nimic la subject ii scrii subiectul si mai jos ai loc unde poti sa-i scrii
5. dupa ce ai terminat dai la sent si gatahappy

Sper ca ti-am fost de ajutor,
Beatrice :*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti scrie despre Office. care implica word-ul, powerpointul, excel. acces.*gasesti pe net.

confused

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intri pe yahoo.com dai sign in apoi scrii adresa de email( e ca cea d id numai ca are @ yahoo.com ) scrii parola. si apoi dai compose.(new->email message). scrii ce ai de scris sctrii adresa la care o trimiti si dai send