| PandaCrusher a întrebat:

Am de facut la mate un proiect in power point despre "triunghiul isoscel"... Vreau si eu poze misto. chestii interesante si amuzante! Help! >Fundaa:.

1 răspuns:
| DragonFLoW a răspuns:

Power point la mate laughing hai ca asta e stupid, daca vrei sa faci "senzatie " poti incerca cu figuri geometrice ca fundal cat mai multe si complicate, sau dl poze ale teoremelor demonstrate pe triunghi formule de alfat arie, inaltime, linia mijlocie, raport linie mijlocie baza. Dar cel mai bine e sa cauti videoclipuri pe youtube cu figuri geometrice in spatiu si sai faci intrarea prezentarii cu un astfel de videoclip.