| utilizatornou18 a întrebat:

Am descoperit aplicatii cu care poti falsifica conversatii. Fie pe Instagram Facebook sau Whatsapp. Intrebarea mea : Este legal sa falsific o conversatie luand identitatea altei persoane?!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Furtul de identitate este o infractiune si se pedepseste penal

| utilizatornou18 explică (pentru suntserios):

Ok mersi cam tarziu...da retrag mesajele inapoi. voiam sa distrug relatia fostului cu niste screen-shoturi cum ca el ar insela-o pe ea cu mine. Fata nu mi-a raspuns de o saptamana, pot sta linistita ca nu urmeaza nimic rauhappy

2 răspunsuri:
| Treaem24 a răspuns:

Nu este legal