| anonim_4396 a întrebat:

Am facut acum 2 ani un abonament la un telefon si anul acesta in mai expira, la Vodafone mai exact e facut pe mama, dar acum lucrez si as vrea sa-mi iau altul pe abonament nou ca asta deja se duce pe apa sambetei.Se poate? Ca nu ma prea pricep.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acest abonament este al mamei. Dacă el nu este reînnoit, el expiră. Dar firma dacă nu este notificată de dorința de terminare a abonamentului poate să îl prelungească automat. Așa că trebuie să vezi ce scrie în contract și trebuie acționat în consecință. Abonamentul vechi pe numele mamei nu este al tău, dta nu ai acum nici un contact cu firma. Ca să ai abonamentul tău, suni, faci cerere, mergi la sediu și faci un abonament pe numele tău și răspunzi de el.

| Denisa0954 a răspuns:

Vrei sa spui ca la anul in mai expira. Dacă folosești alt nr de telefon, normal ca iti poti face alt abonament. Dar asigură te ca il vei putea plăti în fiecare lună. Pentru orice nelămuriri sau eventuale oferte poti suna la ei la call center