| croissant a întrebat:

Am facut azi primul vaccin dar la sala de fitness nu ma pot primi decat de la al doilea vaccin in sus. De ce asa?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Doar asa isi face efectul.Si dupa al doilea trebuie sa treaca cel putin 10 zile.
Prezinti sau descarci certicatul verde si vei fi primita.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca au nevoie sa-i protejeze pe ceilalti.
Vaccineaza-te si cu al doilea si vei fii primita. pana atunci, lucreaza la dieta, ca ajuta la feld e mult ca si sportul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca asa functioneaza vaccinul in doua doze. Ai nevoie de rapel pentru ca organismul sa genereze anticorpii necesari

| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca trebuie sa treaca un timp pana isi face efectul. Nu e instant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa putin apel la logica si ratiune si vei intelege...

| gogugogugogu a răspuns:

Este un abuz, atat din partea statului cat si din partea agentilor economici. Se stie ca si vaccinatii pot lua si transmite covid, chiar daca e forma usoara iar acum sa gandim logic: daca tu esti vaccinat si eu sunt nevaccinat, de ce iti este teama de mine? Daca esti vaccinat, de ce iti este teama de eventuala infectie a mea? Nu pentru asta ai facut vaccin? Ca sa fii protejat? Atunci care e logica?