| Robert03122002 a întrebat:

Am fost acceptat la facultate in Anglia, dar din cauza Brexitului trebuie sa plătesc o școlarizare extrem de mare. Credeți că as putea sa găsesc undeva sponsori?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se complica nimeni sa sponsorizeze. Pleci la facultate europeana, Suedia e o idee buna pentru relocare.

| Furnicuta000 a răspuns:

Facultatile (de stat) din Romania sunt foarte bune. Singurul motiv pentru care lumea spune ca nu sunt e pentru ca studentii nu vor sa invete, vor doar sa ia note mari si sa treaca anul. Si mai ales sunt gratis. Nu cred ca are rost sa te chinui prin Anglia, nu ai doar taxa de platit, chiria si intretinerea sunt scumpe, o sa ii aduci pe parintii tai la sapa de lemn. Si sponsori gasesti numai daca ai foarte mare noroc, daca nu esti olimpic sau nu ai facut ceva notabil in viata ta.
Eu zic sa mergi la facultate aici si sa lasi Anglia pentru master sau sa te duci acolo sa muncesti, ai destul timp.

| Iote a răspuns:

Parintii. Nu pe ei te-ai bazat cand te-ai orientat la acea facultate?