| Suriiiiii a întrebat:

Am fost acum aproximativ o săptămână să îmi cumpăr țigări, la care vânzătoarea îmi zice că nu am 18 ani și că o să afle cine sunt părinții mei și o să mă spună. Mie nu mi se pare că ar avea dreptul asta, adică dacă nu îi convine sa nu îmi mai dea tigarile si gata. Ar avea dreptul să îmi anunțe părinții sau să spună oricui că am vrut sa-mi iau tigari?!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Iși face femeia datoria, fă-ți-o și tu pe a ta!

| Andreeush a răspuns:

Probabil a vrut să te sperie.

| Sofer a răspuns:

Nu mai fuma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treaba are cu viata ta?

| Petru535 a răspuns:

Normal, n-ar fi dreptul ei să meargă la părinții tai. Poate doar sa meargă la poliție pentru că ai incercat sa cumperi țigări, iar acestea sunt interzise minorilor, ca alcoolul si etc. Dar nimeni nu face asta asa oricum, pentru ca e nevoie de martori si proble si multe altele. Deci in principiu nu ar trebui sa spuna nimănui, doar ca lumea asta e foarte rea si barfitoare.