| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Am fost cu un baiat cam o luna de zile si apoi ne-am despartit pentru ca a aflat fratemiu si nu a fost de acord(fratemiu e mai mare si intotdeauna a avut grija de mine si mi-a spus ca baiatul respectiv nu e bun pentru mine - sunt 10ani diferenta intre noi si eu am 15ani). Inainte sa afle fratemiu eu l-am sunat si el mi-a spus ca nu mai putem fi impreuna pentru ca a aflat ca fosta lui iubita a ramas gravida cu el(erau despartiti de 3saptamani cand m-am combinat eu cu el) si ca pana nu ajunge acasa sa lamureasca lucrurile(lucreaza in alt oras)nu mai poate sa fie cu mine dar o sa ma caute el ca nu-si doreste copilul si ca nu o mai iubeste pe fata respectiva si ca vrea sa fie cu mine.Mai tarziu cand am vorbit mi-a spus ca nu o poate lasa pe fata respectiva in voia sortii cu un copil in brate si ca se impaca cu ea chiar daca tine la mine.Cand a venit fratemiu(el stia ca sunt langa fratemiu) a zis ca o iubeste foarte mult pe fata respectiva si ca la mine tine ca la o prietena.La o zi dupa mi-a zis sa nu-l mai caut niciodata ca el nu a vrut sa fie niciodata cu mine.Fratemiu mi-a zis ca nu e adevarat tot ce zice si mai mult el era cu fata respectiva cand s-a combinat cu mine si stia si despre copil. Vreo saptamana nu l-am mai cautat, dar intr-o seara mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat ce mai face si am vorbit amical(de parca nu ne-am fi certat) si mi-a spus ca tine la mine ca la o simpla amica.Nu am mai vorbit cu el si m-am combinat cu un alt tip(doar ca sa-l uit pe el).
Alaltaseara, a intrat pe mess si m-a intrebat ce fac si m-a intrebat ce e cu statusul meu(aveam la status,, Din tot ce-a fost intre noi nimic nu regret dar parca nici acum nu-mi vine sa cred ca nu te mai vreau") si i-am spus ca e adevarul. M-a intrebat daca am pe cineva si i-am spus ca nu(desi eram cu un baiat) si mi-a spus ca si el e singur dar ca nu mai poate sa fie cu mine chiar daca ar trebui sa fie singur pentru totdeauna iar eu i-am spus ca nici eu nu mai vreau sa fiu cu el(evident o minciuna). Apoi mi-a spus ca el s-a certat cu mine doar pentru ca s-a bagat fratemiu intre noi dar ca a tinut sincer la mine. I-am spus ca nu mai stiu nici ce sa cred si mi-a spus ca asta e adevarul si el chiar a tinut la mine indiferent daca nu-l cred sau daca nu a stiut sa mi-o arate dar sa fie cu mine ar fi insemnat sa se certe cu fratemiu asa ca a ales sa-si pastreze cel mai bun prieten. I-am spus ca am crezut ca iubita lui a fost cauza pentru care s-a despartit de mine si mi-a spus ca el nu o mai iubeste si ca s-a impacat cu ea doar pentru ca vroia sa uite de mine si ca a convins-o sa renunte la copil iar apoi s-au despartit. Apoi, m-am enervat si i-am spus,, pacat ca n-ai stiut sa ma pretuiesti fraiere ca eu chiar te-am iubit si daca vrei sa stii am gasit pe cineva acum si sunt fericita cu el"(o alta minciuna) si s-a enervat si el si m-a injurat. Apoi i-am cerut scuze dar mi-a zis ca e prea tarziu pentru scuze si ca nu mai vrea nimic de la mine sa-l las in pace.Aseara a fost pe mess dar nu m-a bagat deloc in seama chiar daca l-am intrebat ce face si mi-am cerut iertare din nou.

Intrebarile mele sunt : Credeti ca mai tine la mine?(eu il iubesc) Ce sa fac sa ma ierte ca i-am vorbit asa? Mai are vreun rost sa-l caut? Am nevoie de un sfat(mersi celor care au citit tot)Funda

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Nu prea am inteles cine are 25 de ani - fratele tau sau prietenul. Dar oricum, baiatul ala clar nu e pentru tine! Adica, gandeste-te ce fel de om trebuie sa fii ca sa lasi o fata insarcinata si apoi sa vrei sa te desparti de ea si sa o convingi sa avorteze? Parerea mea este ca nu te merita si ca nici tu nu-l iubesti, doar ti-a intrat chestia asta in cap si acum e doar senzatia de iubire. Are dreptate fratele tau, vezi-ti de treaba ta, de scoala, de alte preocupari si cand va fi momentul, o sa cunosti si un baiat potrivit. Nu-l mai cauta pe respectivul si nici nu mai vorbi cu el, nici macar amical.winking

6 răspunsuri:
| freehugs a răspuns:

Inocento, cum crezi ca unu de 25 de ani ar iubi o fata de 15 ani?
Off, ce va mai lasati pacalite straight face

| Aiwendil a răspuns:

Tu chiar crezi ca te iubea? Slabe sanse. Te vroia doar pentru placeri fizice. A lasat-o pe alta gravida? Pai, poate asa pateai si tu daca ramanei cu el si apoi te parasea.Sa te ierte? Rupe legatura cu el.Sa-l cauti? Nici gand.Ai fost, scuze ca zic, o mare FRAIERA.Asta s-a intamplat. Un om normal de 25 de ani nu se combina cu o fata de 15. Daca suferi iti spun ca asta nu e dragoste.Asta e o joaca. Dragostea adevarata dureaza ani. O eternitate.Pana cand mori.
Bye!

P. S. Ii dau dreptate lui nucinteazabree.

| MidnightLady a răspuns:

Eu te-as sfatui sa-ti dai fratele in judecata. Cum si-a permis sa strice o asa frumoasa telenovela?!
Un alt sfat: fugi de-acasa, marita-te cu el, fa-i un copil sau mai multi, in loc de injuraturi treceti la bataie ca sa fie mai palpitant si veti trai fericiti pana la adanci batraneti.

| Yone_5447 a răspuns:

Wow, e o situatie cam neplacuta.Eu te as sfatuii sa l uiti pentru ca din moment ce te-a injurat nu mai tine la tine.Ar fi mai bine pentru tine sa l uiti. Dar fa cum iti spune inimioara, eu nu am cum sa stiu ce sa-ti spun mai mult ptru ca nu te cunosc.Eu cred ca nu ar trebui sa ti mai ceri scuze.Imi pare rau sa ti spun dar nu cred ca te mai iubeste.Incearca sa treci peste. Sper ca te-am ajutat.happySa mi trimiti un mesaj cu ce te ai hotart sa facihappy. Baftahappy

| cristiana_4483 a răspuns:

Daca tinea ca adevarat l tine nu te-ar fi injurat...si eu tin la un tip d vreo 25 de ani dar e genul ala d baiat de cartier si imi e km teama sa ma incurk cu el chiar daca il iubesc...mai bine uita-l

| alle423 a răspuns:

Skumpa mea am fost si eu in acceasi situatie cu tine.curaj si mergi inainte o sa gasesti pe cineva care sa te pretuiaska cu adevarat:*