| divinuu a întrebat:

Am fost intr-o tabara acum putin timp si a fost un scandal monstru.Eu am stat in camera cu o colega...si cred ca ea a lasat usa deschisa in timp ce eu eram in gradina, apoi ea s-a dus la alte fete.Cand am venit in camera, mi-am gasit ghiozdanul in pat desi eu stiam ca era pe jos, langa usa.Am chemat-o si pe ea ca ma plictiseam singura in camera si a inceput sa tipe ca nu isi mai gaseste 1 milion. M-am uitat si eu la mine in ghiozdan si mie imi lipseau 10 lei. M-a acuzat pe mine ca i-am furat...desi mi-a rasturnat toate bagajele si a cautat pestetot n-a gasit nimic.Seara,a venit cu diriga in camera. A inceput sa tipe la mine ca sunt nebuna ca toti or sa fuga de mine, ca o sa am probleme mari intr-a 8a cu ea. Vroia sa ma mute la cea mai proasta camera, dar i-am zis: "Eu de aici nu plec, am dat aceiasi bani ca si restul. N-am de ce sa stau la alta camera"si m-a facut obraznica.Nu cred ca am fost obraznica, doar i-am zis ce aveam de zis.Am ramas singura in camera pentru ca afta respectiva s-a mutat cu altele.Eu plangeam faceam ca toate alea cand ma gandeam in ce hal a tipat diriga la mine si ca am jurat ca n-am furat nimic dar tot nu ma credeau.Pe la 11 jumate noaptea i-am sunat pe ai mei sa vina sa ma ia acasa, dar au zis ca e in capatul celalalt al tarii si ca trebuie sa mai rezist cateva zile.Au sunat-o pe diriginta dar ea nu le-a raspuns nici la apeluri nici la mesaje. A venit la mine si mi-a zis: De ce le-ai zis la parintii tai ce s-a intamplat? Ce sa le zic acum la telefon? Iar eu i-am spus: Pai ce sa le ziceti? Nici nu aveti dovezi ca as fi facut ceva, deci n-aveti ce sa le zicetithinkingmai bine taceati de prima oara.

Mama s-a gandit sa ma mute la alta scoala in ultimul an deoarece va fi foarte dificil... Ce sa fac? Sa ma mut?:-s sper ca nu v-am plictisit

4 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Muta-te... daca asa prieteni si profesori ai tu, o sa-ti fie mai bine altundevahappy crede-ma

| Clumsiii ™ a răspuns:

Wow, ce chestie complicata...pai se pare ca diriga ta e pusa pe fapte destul de bine(paranteza: e dusa rau) asa ca ideea cu mutatul la o alta scoala nu pare chiar atat de rea dat fiind viitoarea ta reputatie care va starni destule controverse. Iti dai seama ca nimeni nu o sa iti mai imprumute nimic si nimeni nu o sa aiba incredere in tine, asa ca cel mai indicat lucru e sa te muti la o alta scoala. Si eu trec tot intr-a 8-a, care o sa fie foooooarte grea mai ales din cauza examenelor bla bla bla. Asa ca mult succes la noua scoala daca te vei decide in aceasta privinta big grin

| zVIk7oRz a răspuns:

Depinde daca mai ai prieteni aici in scoala o sa rezisti crede-ma stiu cum ewinkingdaca nu mai ai pe nimeni mai bine te muti

| cristi000 a răspuns:

Pai cred ca e foarte buna ideea insa eu as ramane si i-as face zile fripte dirigai insa fara sa imi atrag prea multe probleme din partea celorlalti profesori adica ce poate sa iti faca asa de rau, bine asta daca nu o sa fii respinsa de colegi din cauza spuselor prietenei tale.