| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit o pisica! E foarte mica si nu mananca nimic! i-am dat lapte cu seringa(fara ac) fiindca nu stie sa bea din castron si acum a vomitat!
Ce sa ii dau sa manance ca nu stie sa manance nici mancare gatita nici mancare pentru pisici pentru ca e prea mica! Ce sa fac? Pare foarte slabita fiindca nu mananca!

Răspuns Câştigător
| UniversaLove a răspuns:

Salutare
~*Andreea draga mai incearca sa mai hranesti pisicuta dar sa fie caldut laptele pana se obisnuieste cu laptele de vacuta si nu cel matern. Draga de ea ma bucur ca a gasit pe cineva sa o ingrijeasca, ai grija de ea si ofera-i Iubirea si Lumina ta.Multa Sanatate Lumina si Pace iti doresc tie si pisicutei~*~

7 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

E bine să mergi cu ea la veterinar. Și eu mi-am hrănit motanul cu seringa, dar trebuie să-i dai laptele încet, ca să nu facă indigestie.

| HasisS a răspuns:

Trebuie sa te chinui cu ea putin,pana se pune pe picioare.
Pune-i intr-un castronel niste lapte,si cu degetul murdareste-o pe la bot,vezi daca incepe sa manance.
Si ideea cu seringa e fff buna, dar nu apasa foarte tare, ci las-o sa ''suga''.
Poate a vomitat ca i-ai dat prea mult.

| Shuka a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand sa o duci la doctor, poate fi blonava. :(
Uite aici un site f bun: http://www.petshop-online.ro/......r_071.html
Sper ca te-am ajutat! Si ii doresc tot binele pisicutei :-*
Fundiii?

| aigi1 a răspuns:

Ar trebui sa ii gasesti o mama surogat sa il alapteze nu are voie lapte de vaca ca este puternic ar trebui sa-l duci la un pet shop sauthinking eu am avut catel mic si a furit crying sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dai vitamine.winking Nu stiu sigur dar poate o sa ii creasca pofta de mancare. Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai da, de aia a vomitat ca i-am dat prea mult!

| marius_1272 a răspuns:

Daca vrei sa traiasca cumpara un biberon ca la bebe si da-i lapte dar nu pasteurizat sa fie crud si putin incalzit.(Ideal ar fi sa gasesti in piata laptele la micii producatori.Si dupa ce i se dezvolta dintii poti sa-i dai mancare pentru pisici ceva junior.si o sa manance singur.Dar daca e pui mai trebuie sa suga(lapte) altfel nu bea.
Sa creasca mare!