| AnnaMariaaa a întrebat:

Am imprumutat azi de la biblioteca cartea Viata langa un vampir.cine a citit aceasta carte? ce parere aveti, merita citita? mhappy

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

E una dintre cartile din seria 'Vampirii Sudului' si, personal, mi se pare proasta, de la al doilea volum al seriei nici nu m-am mai obosit sa continui sa citesc.Acum ai putea sa incerci primul volum, daca iti place, poti continua, dar pe mine, personal, nu m-a impresionat cu nimic, chiar mi se parea putin penibila la unele momente. Daca te pasioneaza literatura fantastica, mai ales cu vampiri, poti incerca seria'Cronicile vampirilor' de Anne Rice sau 'Vampiratii' de Justin Somper.Am avut si eu o perioada cand citeam multe carti de genul.'Cronicile vampirilor' sunt de-a dreptul geniale, sunt ceva mai greu de citit decat 'Vampirii Sudului', dar merita pe deplin.happy
Bafta la citit.>big grin

1 răspuns:
| Th3eo a răspuns:

Eu am citit 8 volume din seria vampirii sudului si mi s-au parul destul de misto. oricum serialul true blood e mult mai tare:X