| CravataAlbastra a întrebat:

Am inceput clasa a 9 a si am destul de multe absente si motivate si nemotivate. Am lipsit si din cauza unor probleme de sanatate dar si din alte cauze, iar mama e foarte suparata si m a amenintat ca ma muta la un liceu foarte slab, al meu fiind cel mai bun pe judet. Profesorii si au facut o impresie rea despre mine si uni colegi la fel, sa nu mai vorbim de notele mici. Ce as putea sa fac pentru a merge bine lucrurile si pentru a ma integra aici?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa pui mana sa inveti. Impresia se poate schimba cu munca. Daca nu vei munci fizic ca nu-ti vei gasi un serviciu ca lumea.

| Peridava a răspuns:

Pai, de ce lipsesti? Una e boala si alta e chiulul. Nu mai lipsi, invata daca tot ai intrat la o scoala buna si, totul se va indrepta.

| trandafirulnegrudininimata a răspuns:

Pai te duci la scoala si inveti pentru a mari notele si de absente nu stiu