| boooooring a întrebat:

Am inceput clasa a9a. In prima zi am pus ochii pe o fata din clasa, Andreea. Ei ii placea de mine. La inceput mergeam pe hol de mana, stateam numai impreuna, dar dupa o vreme nu a mai fost asa. Vorbeam in fiecare seara cu ea prin mesaje. Am tinut`o asa aproximativ o luna. In acest timp am intrebat`o de cateva ori daca vrea sa fim impreuna si ea tot amana acest moment. Intr`o zi am vrut sa vad daca tine la mine. Am fost la o fata, Madalina, de la alta clasa si m-am sarutat cu ea in fata Andreeei. S-a suparat foarte tare pe mine. I-am explicat ca am facut lucrul acela sa vad daca tine la mine, iar ea mi-a spus "si ce ai rezolvat cu asta". Cateva zile nu mai tineam legatura prin mesaje. Dupa aceea, iar am luat`o de la capat si am intrebat`o de nenumarate ori daca vrea sa fim impreuna si tot asa, amana momentul, m-am suparat pe ea pentru ca ma amagea mereu si ma facea gelos, si eu intr-o seara m-am combinat cu o prietena de a ei (nestiind ca cele 2 se cunosc). Ne-a vazut impreuna si mi-a spus pe mess ca pentru faza asta nu va mai exista nimic intre noi. Intr`o seara, in timp ce o conjduceam in statie, i-am spus ca m-am cuplat cu aia ("Bruneta") pentru ca nu mai suportam sa ma amageasca si sa amane momentul cand trebuia sa imi spuna ca vrea sa fim impreuna. I-am spus intr-o seara printr`un mesaj, daca stiu ca o sa fiu cu ea, o sa ma despart imediat de bruneta. Si asa a fost. Mi-a spus ca vrea sa fim impreuna si a2a zi m-am desparit de bruneta. Dupa cateva zile m-am certat cu Andreea si am fost la bruneta sa ne impacam. Ne-am impacat. Seara, Andreea mi-a spus ca vrea sa ne impacam(ea nu stia ca m-am combinat din nou cu bruneta). Apoi m-am despartit de bruneta, iar aceasta mi-a zis ca imi bat joc de ea, pentru ca ea tinea la mine. M-am impacat cu Andreea, si dupa cateva zile, iar ne-am certat. Am asteptat pana seara cand mi-a spus iar sa ne impacam. M-am impacat cu ea si iar dupa cateva zile ne-am certat pentru ca eram eu gelos ca statea cu un coleg de gat si ca vorbea prin mesaje cu un alt baiat de la alta clasa. A trecut cateva saptamani si nu ne-am mai impacat. Eu m-am combinat cu o fata (nestiind ca si aceasta este prietena Andreei). M-am despartit de ea si m-am combinat cu alta fata. Am stat cu ea cateva saptamani. Andreea a inceput iar sa ma sune si sa imi dea mesaje, dar la scoala statea cu alti baieti, pe mine ma evita total (in timpul acesta eu eram combinat cu o fata). Pana cand intr-o zi mi-a zis ca sa fiu mai bun cu ea. Eu am ramas asa "straight face". Si de atunci nu mai m-a sunat. M-am despartit de prietena mea crezand ca asa o sa ii fac pe plac Andreei si o sa creada ca eu pe ea o iubesc. I-am spus ca vreau sa ne impacam si a spus ca nu mai vrea pentru ca s-a certat cu multa lume din cauza mea. Ea nu ma crede ca o iubesc, spune ca o vrajesc si ca sunt un mincinos, dar nu e deloc asa, as face orice pentru ea, o iubesc cu toata inima.

As putea sa fac ceva ca sa o conving sa ne impacam? Sau e mai bine sa stam despartiti?

4 răspunsuri:
| alin a răspuns:

Din cate am citit parca zice ca e telenovela ce ai patit u.
parerea mea e ca ma bine stati despartiti decat sa va certati de fiecare data cand va impacati inapoi.

| noktambul a răspuns:

Nimic din ce ai povestit nu demonstreaza faptul ca o iubesti din toata inima. Da-i pace fetei!

| DaNtE a răspuns:

Omule nu te supara dar esti cam casanova si eu nu cred un gram din povestea asta cu,, m-am despartit,,,, seara m-am impacat,, si mincunele din astea
Laso mai moale... Poate iti raspunde cinevarolling on the floorlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand... unei fete sa ii demonstrezi ca o iubesti, nu trebuie sa te bagi cu nimeni altcineva.Asa ea va crede ca cu adevarat tu o plaki pe ea... chiar daca ea mai are "hopuri " (sa stea cu baieti sau na ) nu te grabi pentru ca si tie ti se poate intamplat sa vb cu o fata si atunci va veti scoate reciproc ochii! nu este bine deloc!
incearca sa te ti dupa ea si arata-i ca tu chiar o iubesti, fara a te baga cu alte fete, chiar daca de supare sau necaz ma gandesck catzi gasesti alinarea la o alta fata.
Si apropo de sarutul acela pe care Andreea l-a vazut sa nu imi faci asta niciodata in viata ta!(numa saa vezi ce zice persoana iubita), ea va crede catzi bati joc de ea si cu atat mai mult iti va fi greu sa o cuceresti. In al 2 lea rand te`ai injosit pe tine si nu in ultimul rand pe Andreea care dunt convinsa ca s-a simtit extrem de prost!
bafta, ia`o usor si nu mai fa prostii ca nu gastigi nimic :d.
asculta`ma va fi bine:*