| Alexander5 a întrebat:

Am instalat windows-ul recent si nu merge sa ma conectez la rds, ce mai trebuie sa fac ca sa mearga? Sa fac conexiunea la placa de retea?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverul pentru placa de retea daca nu ai facut deja treaba asta, apoi sa creezi o conexiune la internet prin care te autentifici cu user ul si parola de la rds

| Grimmjow69 a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverul de internet pentru placa ta de retea.

| Alexander5 explică (pentru Grimmjow69):

Care este?

| Grimmjow69 a răspuns (pentru Alexander5):

Ce placa de baza ai?

| Alexander5 explică (pentru Grimmjow69):

Nu e pentru pc-ul meu e al unei verisoare si nu stie ce placa are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca placa de retea are driver, atunci trebuie sa faco conexiunea. Daca nu are driver, atunci trebuie sa instalezi driverul si de-abia apoi sa faci conexiunea. Pentru a afla daca are driver, click dreapta pe my computer, alege properties, apoi device manager si daca placa nu are driver sau functioneaza prost va aparea asta cu galben sau rosu, ca metoda de subliniere a problemei.

| AlexandruTeodor a răspuns:

Poti instala driver-ul de net fara sa-ti trebuiasca o conexiune. Pune pe un stick/cd http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/net_down_ro.php. Eu asta il folosesc, l-am salvat pe stick si gata :)

| RandyOrton07 a răspuns:

Trebuie sa instalezi driver-ul la placa de retea, si daca ai router/modem trebuie sa ii chemi pe cei de la net sa ti-l reconfigureze. Sper ca te-am ajutat.
Funda?

| Alexander5 explică (pentru RandyOrton07):

Cum se numeste driverul pentru placa de retea?

| suntserios a răspuns (pentru RandyOrton07):

Ce treaba are saracul router cu windows ul?