| lightdimmer a întrebat:

Am intalnit o fata frumoasa, si am intrat in vorba cu ea, dar nu ma pricep sa intretin o conversatie sau cel putin ma blochez. Nu mi-ar placea sa o pierd. Stiu ca sunteti mai buni ca mine asa ca cine doreste sa ma ajute? happy

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Daca e sa fie a ta nu o vei pierde. Fii tu insuti pentru ca nu exista o reteta universala in cucerirea fetelor. Ai incredere in tine si lasa-te inspirat de sentimentele tale!

3 răspunsuri:
| Devilgrim a răspuns:

Poate ca o sa sune ciudat ce o sa-ti scriu dar na bafta laughing

Nu te blochezi tu esti slab poate ca nu-ti place de fata aceea ca sa o iubesti cu toata inima ta cred. :-s

Multi zic ca se blocheaza etc dar oare fata nu se "Blocheaza "? si tot iti zice ceva.
De iti dam noi sfaturi nu ajungi nicaieri parerea mea laughing poti sa o intrebi toate chestile astea care ti le zicem noi dar nu o sa ai si altele noi scrie pe o foaie tongue

De o iubesti pe ea ai spui ceea ce simti pentru ea " sau ai spui ca o iubesti laughing ".

Bafta si sa nu ai emotii de nu actionezi repede o sa vina altul.
Si de o sa-ti spuna Nu o sa mai gasestiwinking esti tanar laughing

| AndyVoDa a răspuns:

Mai intai,zic sa faceti schimb de vorbe,sa-ti dai seama si ce fel de caracter are ea,si ce chestii ii plac. Daca iti vorbeste foarte mult despre pisici fii foarte sigur ca le adora. Daca ai norocul sa ai una pe acasa,nu ezita sa i-o arati. Va fi surprinsa ca ai ascultat-o si ca aveti lucruri in comun. In general,incearca sa gasesti lucrurile comune si sa le evidentiezi. Scoate-o la un suc si vorbeste despre ea la inceput. (Fii, sau macar incearca sa pari orientat si leaga-te de unghiile ei, de felul in care ii sta parul, de rujul ei, pe care probabil si-l va schimba de 2-3 ori inainte sa va intalniti). Totusi, daca te pierzi in faza incipienta, incearca sa o surprinzi de fiecare data cand va vedeti. Fii original si nu incerca sa pari cocalar sau alte feluri. Multa bafta!

| Makofaf a răspuns:

Încearcă sa găsești lucruri in comun cu ea.