| litere123 a întrebat:

Am intrat în sesiune și deja am o restanță. Plâng încontinuu, întrucât deși am depus efort suficient pentru respectivul examen, nu știu de ce am luat o astfel de notă. Simt că îmi pierd motivația pentru următoarele examene...E prima mea restanță și mă simt o incultă. Trag mare nădejde ca în continuare să am o medie ridicată, un loc printre bursieri ca până acum. Cum ați depășit voi o astfel de situație?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un student fara restanță e că ușa fara clanță

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

M -am concentrat pe ceea urmează.
Este voce în tine care îți spune Negativist. Ești o incultă.
Observi. Cât de real este ceea ce îți spune?
Stop. Acum înveți pentru celălalt examen.
Nu există eșec. Acesta este un răspuns pe care ni-l dă realitatea, din care putem învăța.

| Lukasssz a răspuns:

Aia e frate, o iei tu data viitoare, nu este problema.
In capul tau trebuie sa fie "o sa iau restanta fara probleme" si ai sa vezi ca totul o sa fie ok, crede-ma.