| BuBu_7744 a întrebat:

Am intrat la mate-info si as vrea sa stiu cam ce romane se studiaza la limba si literatura romana! as vrea sa incep sa le citesc de pe acum...sa-mi vina mai usor la inceput. multumesc!

Răspuns Câştigător
| anamisis a răspuns:

Nu conteaza ce profil ai la romana e la fel oriunde, Romane cred ca nu mai sunt asa multe dar ai de citit Morometi, Mara, Ion depinde ce o sa aleaga profu sa va predeie. funditabig grin?

1 răspuns:
| rosmery a răspuns:

Mara, Ion, Enigma Otiliei, Hanu-ANcutei, Romanul adolescentului miop, Fratii Jderi, Romeo si Julieta, Morometii, Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi; Ciocoii vechi si noi.