| Ruthie1 a întrebat:

Am iubit de cateva luni dar eu ma gandesc inca la fostul...
Crede-ti ca asta inseamna ca nu tin la actualul? Sunt confuza, nu prea stiu ce simt pentru ei. Fostul e mult mai frumos si mai popular dar cu actualul ma inteleg super bine. Oare ce ma face sa ma gandesc inca la el? nu pot spune ca avem un trecut impreuna sau amintiri frumoase doar ca il vad prea des si ma atrage

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amintirile nu se pot sterge, cel putin nu usor. Cel mai probabil este ca, fara sa vrei, il compari pe actualul cu fostul, de aceea apare impresia ca te gandesti la fostul, dar de fapt, fara sa realizezi, sau in mod involuntar, te gandesti ce are el si nu a avut celalalt, sau viceversa.
E in regula, asa faci si mai bine diferenta dintre cei doi si iti dai seama mult mai precis ce fel de caracter are actualul, acum avand cu ce/cine sa il compari.

1 răspuns:
| AalLeExX02 a răspuns:

Inca il mai placi... O sa iti treaca cu timpul, numai actualul sa te faca sa il iubesti mai mult! Ca poate tu doresti ceva ce are fostul si nu are actualul...( poate nu e asa frumos)!