| David_Vaduva_1998 a întrebat:

Am mancat 1750 kcalori in a 7 zi de dieta care era normala 500 400 600 kcalori si multa apa fara sport am auzit ca in a 7 zi e cheat day deci poti manca mai mult eu pornind de la 93 kg 1.65 18 anii eri a 6 zi din dieta 87.8 kg ce credeti afecteaza acest cheat day?

Răspuns Câştigător
| Ivanov27 a răspuns:

Am inteles, doar am vrut sa precizez ca nu o sa poti sa faci asa pe o perioada lunga. Am patit si eu asa. si dupa am pus la loc tot ce am slabit. Trebuie sa ai un deficit caloric de 500 calorii, pentru a slabi sanatos si frumos. Ia o usor, fa ti catva mese si mici. Poti sa urci macar la 1200 calorii si sa ramai acolo o saptamana si vezi cum te simti.

2 răspunsuri:
| Ivanov27 a răspuns:

Salut
In primul rand sa mananci intr-o zi 400-600 calorii nu este ok.
In al 2 lea rand trebuie sa duci un stil de viata sanatos, nu sa te abti de la mancare si sa te chinui
Asta inseamna sa ai o dieta bogata in viatamine, fibre, proteine, etc. fara a trece de 1900 calorii ( cu aproximatie). Va fi mai bine decat o dieta de care o sa te ti o perioada scurta
Acest cheat day nu afecteaza daca nu exagerezi, gen mancand peste 3000 calorii.

| David_Vaduva_1998 explică (pentru Ivanov27):

Multumesc pentru sfaturi totusi nu pot sa mananc 1900 kcalori cred ca pot pana in 1000 am tinut dieta asta cu 300 400 500 si ma simt bine doar ca ma fost eri o raceala pana azi si nu ma simt anemic sau altceva si nu ma ia starea de foame sa obisnuit organismul ce zici?

| Ivanov27 a răspuns (pentru David_Vaduva_1998):

Am inteles, doar am vrut sa precizez ca nu o sa poti sa faci asa pe o perioada lunga. Am patit si eu asa. si dupa am pus la loc tot ce am slabit. Trebuie sa ai un deficit caloric de 500 calorii, pentru a slabi sanatos si frumos. Ia o usor, fa ti catva mese si mici. Poti sa urci macar la 1200 calorii si sa ramai acolo o saptamana si vezi cum te simti.