| Carmendcarmen a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Cineva a făcut un cont fals de Instagram cu pozele mele. Exista vreo modalitate de a afla cine se ascunde în spatele acestui profil? Urgent va rog crying posteaza lucruri urâte și nu îmi place plus că le da mesaje unor fete cu care am fost prietena dar nu mai sunt, le înjură și tot felul de chestii și alea cred că sunt eu. Scuzați va rog categoriasad Dau funda cui mă ajută

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Raportezi contul la Adminul Instagramului si ceri stergerea lui!

| mihai69 a răspuns:

Poți face o plângere la Poliție și teoretic ei ar putea cere acelui site să dea date despre utilizator, dar nu e musai să și dai de el / ea.
În schimb, poți să scrii de îndată la admin@instagram.com și să le spui despre problema ta și să îi rogi să șteargă paginile respective conform legilor în vigoare.

| asdf2kpower a răspuns:

Dă-i report să-i fie șters contul. De aflat nu poți afla cine e.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Fa o postare in feed-ul tau unde le spui follower-ilor tai sa ii dea report.