| MaiaMartinas a întrebat:

Am mare nevoie de un sfat ca nu stiu ce sa fac...deci sunt clasa a 10-a la protectia mediului si din clasa a 11-a vreau s ma transfer la alt liceu,la filologie deoarece mi-e mult mai usor acolo.dar aici intervine problema, m-am atasat de colegi, chiar daca sunt o fire mai timida..si mai este un coleg tot timid..cu care nu prea vorbesc, dar chestia e ca ne placem reciproc dar suntem prea timizi sa recunoastem..si el sta la sat..deci daca ma voi transfera, probabil nu il voi mai vedea niciodata..si acum nu stiu ce sa fac..creierul imi spune sa ma transfer dar inima imi spune sa raman pentru baiatul ala..si da stiu ca sunt o proasta, nici nu prea vorbim unul cu altul.dar chestia e ca trebuie sa am o discutie cu el ..in care sa-i spun tot ce simt..ca nu as vrea sa raman cu regretul ca ce ar fi fost daca... si acum nu prea stiu cum sa il iau deoparte sa vb cu el.

Răspuns Câştigător
| MissxD a răspuns:

Pai mai ai timp pana in iunie. Vezi ce poti face sau, de fapt, ce vrei sa faci. Poti fi tu prima care sa il bagi in seama! Ai curaj! Daca nu, resemneaza-te... si nu prea cred ca vrei asta. Macar sa faci rost de un id, nr de telefon, ceva, ca dupa aia poti vorbi cu el si va si puteti vedea pe viitor simplu happy sper sa rezolvi cat mai curand si cu bine aceasta chestiune!

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Daca te descurci mai bine la filologie nu se merita sa iti risti viitorul (caci el depinde in pare parte de liceu si de ceea ce vrei sa faci) pentru o persoana. Daca sunteti prieteni adevarati veti continua sava vedeti in timpul liber si veti ramane prieteni; probabil si el va intelege situatia happy

| MissxD a răspuns:

Transfera-te, iar in pauze du-te si la clasa in care esti acumwinking puteti purta legatura: va mai intalniti dupa ore, vorbiti la telefon/internet! Si in legatura cu acel baiat, incearca sa il bagi tu in seama! Daca nu, nu mai pierde timpul si treci mai departe. Prietenii pe care ii ai in aceasta clasa nu vor fi pentru totdeauna. Fii deschisa la noi situatii, noi prieteni. Poarta legatura, deci, si cu cei actuali. Ia decizia corecta happy

| MaiaMartinas explică (pentru MissxD):

De transferat o sa ma transfer, doar ca la alt liceu ..si legatura cu ceilalti din clasa o s-o tin. dar problema e cu baiatul ala, ca nici nu am nici id lui nici nr lui de tel..si el sta la intr-un sat indepartat..si nu o sa-l mai vad..si nici macar nu i-am spus tot ce simt..si mai ales ca si el da semne ca ma place..de asta mi-e cel mai ciuda..ca n-o sa apuc sa-i spun ce simt..si as vrea sa stiu cum sa intru in vorba cu el..ca amandoi "mutim" cand suntem fata in fata.

| MaiaMartinas explică (pentru MissxD):

Iti multumesc mult pentru sfat happy

| MissxD a răspuns (pentru MaiaMartinas):

Pai mai ai timp pana in iunie. Vezi ce poti face sau, de fapt, ce vrei sa faci. Poti fi tu prima care sa il bagi in seama! Ai curaj! Daca nu, resemneaza-te... si nu prea cred ca vrei asta. Macar sa faci rost de un id, nr de telefon, ceva, ca dupa aia poti vorbi cu el si va si puteti vedea pe viitor simplu happy sper sa rezolvi cat mai curand si cu bine aceasta chestiune!

| neutrino a răspuns:

Si daca tu ai vazut ca la sectiunea Adolescenti nu te-ai bucurat de zeci de raspunsuri, ce te-ai gandit : sa incerci aici, poate ca timiditatea ta se va amesteca cu ceva sex de la aceasta sectiune si uite asa poate ca pacalesti si baiatul, macar cu putina dragoste... Bafta!

| MaiaMartinas explică (pentru neutrino):

Da cam ai dreptate happy.dar chiar sunt pusa intr-o situatie in care nu stiu ce sa fac..si am nevoie de mai multe pareri.