| anonim_4396 a întrebat:

Am nevioe de ajutor.am un prieten stau cu el de o saptaman si cateva zile, nu stiu daca tine sau nu la mine, este foarte dragut cu mine ma suna in fiecare zi, vine la mine pe strada sa ne intalnim ori de cate ori vreau eu sau vrea el, suntem la aceiasi scoala si la inceput am fost tot timpul unul cu altul, dar acum parca nu mai prea vine afara sa ne vedem, in ultimele zile am observat ca fosta lui prietena aceea pe care a parasit. o pentru mine, se da la el, si nu. mi place acest lucru.
am vorbit cu el, si a zis ca pe el nu il intereseaza ce face ea, nu vrea sa se mai impace cu ea chiar daca aceasta ii trimite in continuu mesaje ca sa se impace si chestii din astea, cu toate ca mi-a spus ca nu mai are nici o lejatura cu fosta si ca tine la mine, nu stiu ce sa cred.
un sfat va rog
multumesc!

Răspuns Câştigător
| Angel18Inna a răspuns:

Incearca sa-l crezi, e putin probabil ca dupa o saptamana sa tina la tine, momentan intre voi e atractie... poate ca tine la tine, nu te mai gandi la fosta ca poti sfarsi prin a va certa, lasa-l o perioada si observa-i comportamentul, daca e deschis cu tine in ce o priveste pe fosta lui atunci e totul ok,

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fi cu ochii pe tipa aia.Genul asta de viitoare amante de profesie sunt periculoase.Nimeni nu zice sa te duci si sa te bati cu ea pentru el, dar fa-o sa inteleaga ca acum este prietenul tau si oricare a treia persoana este in plus

| florg78 a răspuns:

Mai asteapta, incearca sai obsevi comportamentul in timp, insa cel mai important e dialogul incercati sa vb deschis despre orce va deranjaza in relatia voastra