| iusy98 a întrebat:

Am nevoie de 5 calitati si 5 defecte pe care le-ati dori sa le aiba un profesor.

Răspuns Câştigător
| RitaDeluxxxe a răspuns:

Devotat
calm
comunicare eficienta cu elevii
apropiat de elevi
realist
sociabil
intelegator
sensibil
om de caracter
punctual
iertator
glumet
sincer
atent
curajos
creativ
sa aiba cultura generala
sa predea putin
primitor
sa se faca inteles si captivat de subiectul expus
sa vorbeasca lb. romana
prezentabil
sa nu fumeze si sa nu bea
sa nu plictiseasca
sa nu fie agresiv
civilizat
democratic in alegerile facute

exigent
limbaj neadecvat
agresiv
neingrijit
dezinteresat de elevi

si mai sunt dar nu stiu sa le zic intr un mod mai rafinat happy

1 răspuns:
| AnabellaXD a răspuns:

Calitati:
sa aiba simtul umorului
sa fie intelegator
sa aiba tehnici originale de de predare prin care sa capteze atentia elevilor
sa nu dea teme lungi
sa fie calm
Defecte:
sa fie dur
sa dea teme scurte dar grele si sa controleze elevii la fiecare ora
sa urmareasca fiecare elev si sa i-l surprinda cu o intrebare cand acesta nu este aten, sa vrea sa fie mereu in centrul atentiei
sa fie scund de inaltime(se pot face glume mai bune laughing )
sa pastreze linistea si disciplina doar din priviri(sa fie un fel de Bau Bau)
sa asculte totii elevii(fara nota) la ora casa vada daca acestia au invatat lectia