| roxin112233 a întrebat:

Am nevoie de ajutor cu iubita mea. Fostul ei a distrus-o si ea nu simte ce simt si eu si nu stiu cum o pot face sa revina la normal, ma puteti ajuta? Dau funda

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Salut!
În astfel de cazuri răbdarea și dragostea persoanelor din jur devin medicament!
Citisem în unul din comentariile tale ca a ajuns sa,, mănânce dero,,?
Ori nu am înțeles eu bine? Fiindcă începe sa devina o problema grava dacă respectiva face lucruri nesăbuite, sfatul meu e sa ceri ajutor specializat.
Fiindcă dacă o ia,, pe arătură,, cum spune un proverb, atunci nu e de glumit. Monitorizeazo zilnic și observa dacă face și alte lucruri mai,, ciudate,, sa le spunem. Și cere ajutor specializat, repet!
Daca nu exista nici un risc (deși nu îmi pot explica ce a fost în mintea ei când a mâncat detergentul) atunci nu o forța în nici un fel.
Iar dacă ea nu simte ceea ce simți și tu pentru ea...asta nu se mai numește dragoste! Asa ca resemnează te fii bărbat! Las o sa plece.
Numai bine! Sper sa fie totul bine!

| roxin112233 explică (pentru darrio2007):

Pai stiu ca ea o face pentru ca am fost prieteni un timp dar tipul ala i.a facut rau ea simtea ce simt si eu dar no mai poate face. Da a mancat dero si bea spirt... nu o pot opri nu stiu de ce face asta

| ANAHsneaman a răspuns (pentru roxin112233):

Chiar îți sugerez sa apelezi la un ajutor specializat... Ceva nu e în regula cu ea.Maine sau poimâine, doamne ferește sa nu umble cu focul. Nu e de gluma cu asa ceva. Chiar îmi pare rău să aud asta... Multa sănătate!

| roxin112233 explică (pentru ANAHsneaman):

Multumesc frumos voi incerca sa o aduc inapoi pe drumul cel bun

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da-ne adresa ei si o ajutăm. Fă-o sa se simta bine cu tine. Invit-o in oras la o cafea, o prajitura. Si, nu in ultimul rand, la tine acasa.

| Andreeush a răspuns:

Are nevoie de timp.

| roxin112233 explică (pentru Andreeush):

Asta mi-a spus si ea

| OldSoul a răspuns:

Nu poti face nimic.
Ea singura trebuie sa-si depaseasca traumele.
Nu incerca sa o ajuti, sa faci pe eroul, ca din iubit vei ajunge cel mai bun prieten.

| roxin112233 explică (pentru OldSoul):

Nu voi ajunge dar nu stiu ce sa fac e mereu rece si face lucruri tampite (ieri a mancat dero)

| darrio2007 a răspuns (pentru roxin112233):

L-a mâncat gol?

| BlackRose03 a răspuns:

Troll.winking

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Lasa timpul să treacă, rănile emotionale pe care le-a avut în trecut se rezolva in timp, împreună cu susținerea ta. Probabil ca ea este împreună cu tine pentru a uita ce s-a intamplat, dar eu iti garantez, si sunt sigur de asta, ca pe parcurs va începe să aibă sentimete pentru tine. Eu in general am o premia in viata: oricât de trist m-as simti, peste catva timi vor fi doar niste amintiri care nu ma vor mai afecta si nici nu o sa mai imi pese. Adică ce am vrut eu sa spun este faptul că oricât de mare ar fi suferinta cu timpul vei uita, si nici nu vei sti de ce ai fost așa supărat. Ideea e să lași timpul să treacă, de ce sa strici totul cu grabă?