| Marcel69minecarftGamer a întrebat:

Am nevoie de ajutor,nu mai rezist sa stau acasa,mai ales langa maicamea,abia astept sa termin liceul si sa ma mut in Bucuresti,deci nu o mai suport pe femeia asta,e super cicalitoare,vorbeste la telefon mai mult decat o adolescenta,ma cicaleste la cap sa mananc si sa invat,are comportament deplorabil,face intr-una glume sexuale cu tata, parca si-ar trage-o nonstop, oricum in fiecare seara cred ca o face...heeeeelp

Răspuns Câştigător
| 1SmileToday6 a răspuns:

Sincer, cred că toată lumea are probleme cu părinții. Nu spun că problema ta e la fel ca a celorlalți, sau că exagerezi lucrurile. Pur și simplu în viață toți întâmpinăm necazuri și probleme și trebuie să trecem peste ele. Se spune că problemele din viața noastră sunt încercări pe care trebuie să trecem ca să devenim mai puternici. Ai văzut filme la viața ta, nu? Fiecare personaj pornește foarte de jos, și trece prin multe până ajunge în vârf. Are certuri cu părinții, prietenii îl trădează sau îl lasă baltă, fata pe care o iubește e împreună cu altul...așa e viața. Trebuie doar să trecem cu brio peste partea grea a vieții noastre, să mergem mai departe și să ducem filmul până la capăt. Telespectatorii nu sunt mulțumiți, dar cumva au încrederea că persoanjul va reuși să iasă din mocirlă. Pentru că e personajul principal.
Tu ești personajul principal al vieții tale! Arată-le tuturor ce poți!
Fighting!

8 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

In primul rand iti vrea binele. Oamenii sanatosi trebuie sa manance si ca sa ai ce sa mananci pe viitor trebuie sa si inveti cat de cat ca sa nu ajungi sa practici un job pe care il detesti.

In al doilea rand nu este treaba ta ce fac ei. Din cate ai spus oamenii isi fac datoria de parinti. Ar trebui sa fii multumit ca ii ai pe amandoi si ca se inteleg.

Concluzia ar fi sa apreciezi putin mai mult ceea ce ai pentru ca exista si oameni care au mai putin. Cat despre restul, nu spune nimeni ca trebuie sa le asculti discutiile. Asculta muzica si fa ce ai de facut.

| WaterDrop a răspuns:

Vino sa stai la mine, eu vorbesc la telefon doar 3 minute maxim per apel.

Sau, mai asteapta sa cresti putin, sa te poti angaja ca sa-ti permiti o chirie si sa termini o scoala.Pana atunci pune`ti castile pe urechi si asculta muzica favorita ca sa nu o mai auzi happy

| PersonajFictiv a răspuns:

Altii mor de foame si tu te plangi ca te bate maica'ta la cap.
Obisnuieste-te cu ideea, o sa termini liceul si o sa stai unde vrei, pe banii tai.

| Ara997 a răspuns:

Bine ca fac glume (poti sa le ceri sa fie mai discretzi), altii se bat, beau fac scandal si copiii lor cer ajutor...

| ambicio a răspuns:

Trebuie să îi accepți așa cum sunt, îți dau e lecție valoroasă.

| Kathrinex a răspuns:

Până la urmă e mama ta. Se ocupă să ai cele mai bune condiții și să îți fie bine. Pentru asta merită tot respectul tău. Vrea ce e mai bine pentru tine. Cât despre glumele cu tentă sexuală îi poți spune că te deranjează.

| 1SmileToday6 a răspuns:

Mersi de fundita! Sper ca te-am ajutat!

| TheNippy27 a răspuns:

Si cu ce vrei sa te ajutam?