| AnaMaria4469 a întrebat:

Am nevoie de bani și ma gândeam sa ma angajez la ceva food panda (menționez ca am 16 am, dar am auzit ca se poate) doar ca este f obositor, mai ales pe caldura asta. Ma mai gândeam sa ma apuc de pus unghii cu gel, dar nu ma pricep și o sa dureze pana invat. Vreau și eu va rog cateva idei ce as putea face. Pe bune, help.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-ți recomand food panda mai ales ca fată și pe canicula asta. Mai bine cu unghiile, mai confortabil, mai ușor și faci și mai mulți bani odată ce-ți scoți investiția în echipament... Și foarte mare parte din fete își fac unghiile în astfel de locuri deci cu puțină publicitate, servicii de calitate și un preț mai mic ai șansă să-ți faci repejor clientelă

| aditimus a răspuns:

Daca vrei sa faci un ban al tau incearca sa faci ce iti place.

| Devil21 a răspuns:

Buna!
Am aceași problemă ca tine,sa iti zic din experiența mea personala,am facut promoții a fost oribil,oamenii sunt egoisti,nu te ajuta cu nimic, firma la care am lucrat era nepăsătoare etc.
Am fost animatoare de copii, aceași problemă ca la promotii+program naspa.
Acum mi am "deschis" un mini atelier unde fac haine si apoi le vand;
Iti pot da un sfat: incearca sa faci orice iti place homemade.
Avantajele curieratului la foodpanda -program flexibil, bacșișul, stil de viață sanatos(daca faci pe bicicleta)
Dezavantaj:F. obositor, prea mare bataie de cap, căldură, oameni neserioși sau dubiosi.
Iar pe partea cu manichiura.mi se pare
ca e pierdere de timp si nu se plateste bine+toate fetele pun unghii, e prea mare aglomerație in acest domeniu.
Sper ca te am ajutat +inca esti mica, profita de anii astia, ai tot timpul sa lucrezi
Si pentru bani? pune ti chestiile pe care nu le mai folosesti pe olx? e o "adevărată afacere"
❤️