| Aly07 a întrebat:

Am nevoie de buletin pentru a lua reducerea la biletul de tren, sau doar de carnetul de note? Multumesc

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Amandoua. Buletinul pentru CNP si alte date iar carnetul sa se vada ca esti elev. La stiri au spus ca cine nu are bilet da mita 25 de lei si nu ii face nasul proces verbal infractorului.

| DyNo a răspuns:

Daca ai 14 ani poti sa folosesti si buletinul, deoarece esti elev. De asemenea poti sa folosesti si carnetul de note. Poti sa folosesti ori buleinul ori carnetul de note, nu e neaparat sa le ai pe amandoua la tine.

| gabriela2201 a răspuns:

Nu e nevoie de buletin, doar carnet note vizat (pana in septembrie merge folosit, dup-aia il duci la stampilat), si daca mergi cu IR ai nevoie de cupoane de reducere la tren, nu stiu daca se dau si la liceu sau se aplica regula doar pentru studenti.