| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste ajutor serios.nu glume sau alte prostii.incerc sa renunt sa ma tai si as avea nevoie de o persoana cu care as putea vorbi, dar care trece prin aceleasi faze.

5 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

De ce trebuie sa treaca prin aceleasi faze? Ca sa va sinucideti impreuna? O persoana care gandeste la fel ca tine nu cred ca o sa reuseasca sa te faca sa te simti mai bine, nu asta e solutia, n-o sa inceapa niciodata sa-ti cante ingerii daca nu cauti solutii potrivite.
Daca doresti, simte-te liber sa-mi scrii.

| LTAA a răspuns:

Vorbește cu maică-ta să pună cifru la tot ce este ascuțit prin casă, implicit pensetele și cablul de la telefon.

Răspuns utilizator avertizat
| Voidwithin a răspuns:

Inseamna ca ai avut o viata mai grea daca ai ajuns sa te tai.

| Andraaaaaa14 a răspuns:

Bună happy! Eu nu mă tai dar am făcut asta acum 3 ani. Ştiu cum te simti şi eu am trecut prin asta şi mă bucur că am scăpat. Stiu cum e să nu mai vrei să te tai dar nu te poti abţine, e un fel de dependenţă. Eu faceam asta cand eram tristă şi spun sincer că mă ajuta să mă calmez. Eu am renunţat cand a aflat mama. Eu in acea perioada am avut o depresie şi foarte posibil să ai şi tu. Mă simtiam ne iubită de părinţi, aveam mulţi prieteni (sa le zic asa ) dar nici unu care să fie langă mine in momentele grele. Am vorbit multe cu mama şi am ajuns la concluzia că nu sunt singură si că cineva tine la mine. Mama a început să plangă şi pentru că in momentul acela am simtit că ii pasă de mine am incercat să renunţ şi sinceră să fiu nu a fost uşor. Eu iti recomand să gandesti pozitiv să spui că ai o viaţa buna şi că esti fericită. De multe ori ce gandesti si cum iti vezi viaţa te afectează şi de multe ori nu sunt asa cum par dar tu le dai viaţa.