| Anoniimm20000 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. Am avut o relatie la distanta de 4 luni, ne-am despartit din cauza mea, pentru ca am refuzat sa mai vorbesc cu el fara nici un motiv, a incercat sa ma caute 5-6 luni, a vazut ca nu ma mai intereseaza si si-a gasit alta iubita. Aveam placerea asta sa vad cum insista sa ma caute. Abia cand l-am vazut cu noua lui iubita mi-am dat seama ca l-am pierdut. Au trecut mai bine de 2 ani si nu pot sa il uit. In astia 2 ani am avut 2 relatii, le-am facut doar sa il uit pe el, cand am vazut ca incep sa simt ceva m-am indepartat. Sunt contienta ca nu am facut bine ceea ce am facut, dar nu gaseam alta metoda prin care sa il uit, am crezut ca il pot uita mai repede, dar a fost degeaba si am profitat de persoanele acelea si imi pare rau, dar nu mai pot da timpul inapoi. Acum nu stiu ce sa fac sa il uit pe el.

Răspuns Câştigător
| AnaCristiana16 a răspuns:

Ma regasesc in situatia ta, te inteleg perfect, faptul ca te-ai jucat cu sentimentele unei persoane doar sa te vindeci tu, ai facut o mare greseala, poate ca persoanele acelea chiar te-au iubit, imagineazati doar ce a fost in sufletele lor, atunci cand i-ai lasat asa. Eu am reusit sa il uit cu timpul o sa reusesti si tu.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii disponibila in continuare! laughing Oricum asta e menirea ta ...la gen de femeie esti tu, chiar ca. Daca gasesti placere in suferinta altora, cred ca locul tau nu ar trebui sa fie printre fiintele umane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si,ma rog, de ce ai refuzat sa mai vorbesti cu el?
Nu exista "fara motiv", exista un motiv in toate actiunile pe care le facem, chiar daca noi il constientizam sau nu.

Imi pare rau de el ca si-a pierdut vremea 5-6 luni interesandu-se de o persoana care nu datea 2 parale pe el.
Ma bucur ca si-a gasit pe alta si e fericit.

Imi lasi impresia de persoana egocentrica, careia ii place sa primeasca atentie si sa-i vada pe altii cum se bat pentru a primi atentie din partea ta.

Ai primit ceea ce meritai.
Doar nu credeai c-o sa te cauze toata viata.

| Emma24dsxd a răspuns:

Te inteleg ca iti placea sa vezi cum incearca sa te caute dar daca simteai ceva pentru el nu trebuia sa stai atat el a incercat si a zis ca nu mai are nicio sansa.Ce ramane de facut e saincerci sa iei legatura cu el sa il intrebi daca mai simte ceva pentru tine daca ai noroc ca si el sa stea cu fata aceea pentru pansament.dar daca s-a atasat de ea nu stiu ce sa zic.

| Lovelyrockgirl a răspuns:

Incearca sa te uiti la filme si seriale, poti sa iti ocupi timpul cu alte lucruri.