| LuLu1234 a întrebat:

Am nevoie de o a doua parere. am vazut de foarte multe ori un baiat dragut care frecventa aceeasi terasa ca si mine. nu ma bag prea mult in detalii, dar ideea este ca i-am gasit facebook-ul si am inceput sa vb. si am descoperit ca avem aceeasi parere asupra multor chestii. m-a recunoscut. mi-a spus ca m-a vazut pe la terasa aia...ma rog, el are vreo 21 de ani, iar eu 15. bun.se termina vara si el trebuia sa plece la facultate in Bucuresti. daaaar... saptamana asta eram la aceeasi terasa si el a trecut pe acoll. nu eram singura, eram cu o fata. el a trecut pe langa mine si m-a salutat (nu ma asteptam deloc la asta) si l-am salutat si eu intapoi. dupa vreo doua zile, veneam de la liceu cu doua prietene si el era in fata mea (la vreo 10 m distanta). s-a uitat odata la mine cand era inca departe, dar apoi deloc. cand a trecut pe langa mine a lasat privirea de tot in jos si nici nu m-a salutat. trebuia eu sa il salut? sau cum?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca a facut asta, inseamna ca vroia sa se faca ca nu te vede. Ori te place si e timid cu tine, si nestiind cum sa procedeze a incercat s-o dea cu fuga, ori vrea "sa scape" de tine si foloseste scuze cu "a, scuze, nu te-am vazut" pentru a-ti evita prezenta. Daca vrea sa te evite sau sa vorbeasca cu tine, iti poti da seama din conversatii. Daca iti raspunde sec la intrebari, si nu te baga mai deloc in seama, atunci inseamna ca vrea sa te evite.

| LuLu1234 explică (pentru Adry05):

De cand cu conversatia aia pe facebook nu am mai vorbit cu el. Si dupa aceea m-a salutat, iar dupa doua zile si-a lasat privirea in jos si nu m-a bagat in seama. Una din prietenele cu care a fost prezenta in ambele situatii a spus ca eu trebuia sa il salut a doua oara. Pentru ca deja el a facut "primul pas"... Crezi ca are dreptate?

| Adry05 a răspuns (pentru LuLu1234):

Da. Ar fi trebuit sa-l saluti totusi. happy Mai e si varianta ca ar fi vrut sa te testeze sa vada daca-l saluti. Deci, saluta-l data viitoare!

| LuLu1234 explică (pentru Adry05):

Ok. mersi mult de sfat >big grin