| FageAndrei a întrebat:

Am nevoie de o parere...

Acum ceva vreme am cunoscut o fata cu care m-am imprietenit imediat.
Asta pentru ca suntem pe "aceeasi lungime de unda" adica ne potrivim foarte bine ca tip de gandire, radem si ne distram tot timpul, si a ajuns sa ma cunoasca mai bine ca oricine si tot timpul ma inveseleste (eu fiind o fire mai depresiva)
Si la un moment dat a inceput sa imi placa de ea. adica mno. era parca facuta pentru mine (are tot ce mie imi place la o fata)
Si nu cred ca ma indoiesc cand spun ca tare mi se pare ca si la ea ii place de mine. I-mi zicea in mod cat mai subtil ca ii place cand suntem impreuna, ca ii place ca sunt inalt, ca se distreaza mai bine cu mine decat cu oricine etc.

Dar singura problema e ca e cu aproape 2 ani mai mare decat mine... (eu am 18, ea are imediat 20) Si simt ca asta o face sa dea inapoi...

Răspuns Câştigător
| Prettygirl428 a răspuns:

Nu conteaza atata timp cat va iubiti.
Daca ea te place cu adevarat va accepta relatia cu tine fara sa tina cont de cei 2 ani.
Mult noroc! happy

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este nici o problema. Daca sentimentele sunt reciproce, varsta nu conteaza.

| Divy a răspuns:

Ea să dea înapoi laughing pai trageo tu doar n-o să lași totul pe ea, ia și tu frâiele. happy
Eu nu văd ce așa mare problemă, puteți încerca nu vă omoară nimeni și nimic.

| lulu03 a răspuns:

Frate, au fost persoane care au avut relatii cu persoane cu 20 de ani mai mari ai au ajuns sa se inteleaga bine. Ce conteza varsta, ma? Te trage sufletu' inapoi ca e mai mare?! Fa ce simti! Da-o incolo de varsta ca nu asta conteaza in viata! laughing)