| as0ter a întrebat:

Am nevoie de pasaport pentru a calatori cu avionul? Nu am mers niciodata si nu stiu ce imi trebuie.Doresc sa calatoresc in spatiul UE, please help big grin

Răspuns Câştigător
| totEU_9066 a răspuns:

Mai din cate stiu eu nu ai nevoie numai de buletin
Dar ca sa fii 100% sigura te sfatuiesc sa-ti iei si pasaportulwinking
ca nu se stie.Nu toate tarile sunt la fel sunt in care nu te lasa sa intri fara pasaport.Dar daca nu ai pasaport e ok doar cu Buletinul
sper ca te-am fost de folos :*

2 răspunsuri:
| CyPy_3118 a răspuns:

Da iti trebuie pasaport sau buletin si bilet de avion...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! A zis bine tot EU. In principiu, in tarile UE este suficient cardul de identitate. În multe locuri însă, începând chiar cu aeroporturile româneşti, ţi se mai cere un act de identitate, cum ar fi paşaportul sau carnetul de conducere.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/