| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

Am nevoie de raspunsul vostru.
Ce intelegeti prin "relatie"?

9 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

O legatura intre doua fiinte, fie de prietenie, fie sexuala

| W3R4 a răspuns:

Doi oameni (eventual un băiat şi-o fată),care se iubesc,cu bune şi cu rele,nu ascultă părerea lumii...şi în rest,chestii specifice unei relaţii: îmbrăţişări,pupici, glume sărate, nesărate, şi chiar proaste...şi cu toate astea, ăia doi încă se plac. :3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste,sentimente impartasite.

| Weedier a răspuns:

Chestia care în filme se bazează pe dragoste,iubire, ajutor reciproc, pe,, nu te voi părăsi niciodată", dar în viaţa reală e altfel.E frumos să fii într-o relaţie, până te plictiseşti de partener şi treci la următorul. Când înaintezi în vârstă poate vrei să fie ceva < for ever >.Am zis poate. laughing

| diaac a răspuns:

Din punctul meu de vedere, relatie este cand doi oameni se cunosc si interactioneaza. Pot exista relatii intime, apropiate sau chiar relatii foarte distante cum ar fi cu cineva cu care doar te saluti.

In general cand spunem "relatie" ne gandim totusi la o relatie de cuplu, desi relatiile de cuplu sunt numai un tip de relatie. Relatiile de cuplu implica (in mod ideal si in timp) un mare grad de intimitate fizica si emotionala, atractie reciproca, angajament, timp petrecut impreuna, unele activitati si interese comune... sunt foarte multe aspecte. Depinde si pentru fiecare ce anume este mai important intr-o relatie de cuplu.

| Ironicnαme a răspuns:

Probabil te referi la o relaţie dintre 2 persoane. Păi, prin acest cuvânt înţeleg sentimente adevărate, nu tot ce numesc copiii din ziua de azi,, sunt într-o relaţie. '',,, am fost cu una într-o relaţie dar nu mai sunt cu ea că am stat la mișto cu ea. '' - Astea nu-s relaţii. O relaţie ADEVĂRATĂ se bazează pe încredere, fidelitate și iubire. Desigur, între persoane mature și pregătite să aibă o relaţie. De obicei, relaţiile sunt o cale mai ușoară care duc la o căsătorie. Deci, ceea ce în ziua de azi se numesc,, relaţii'' sunt niște aiureli, atașări, îmbrăţișări și probabil, săruturi furate pe la colţul blocului. Deci astea nu-s relaţii happy

| MiculAjutorConștincios a răspuns:

Relație, destul de dificil, dacă era iubire era mult mai ușor, există atât relații de fațadă, unde banul și popularitatea unei persoane din relație își spune cuvântul și relații sincere, unde se împărtășesc sentimente de iubire.

| GottaBeYou a răspuns:

1 Relatie :Legătură, conexiune.
2 Relatie : corelație, înlănțuire
3 Relatie :Legătură existentă între diferite fenomene sau obiecte.
(funda?)

| amyxutza a răspuns:

O legatura stransa legata pe sentimente happy