| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un psiholog urgent, am 15 ani, unde as putea gasi unul fara plata?

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Poti merge la psihologul scolii sau al liceului, si nu platesti nimic.

| rumi36 a răspuns (pentru dullcat):

Nu avem asa ceva din pacate.

| dullcat a răspuns (pentru rumi36):

Vorbeste cu diriginta, ea trebuie sa stie ce e de facut in acest caz. In mod normal ai dreptul sa mergi la o alta unitate de invatamant care are psiholog.

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde de gravitatea problemei.
Nu sunt psiholog, dar poate vorbim mai multe în privat, cu speranța că îți voi putea fi de ajutor.
Dacă dorești, mă găsești pe insta la Mihai._. 1829.

| sammie a răspuns:

La cel al liceului/ școlii.

| AmandinaDragan a răspuns:

De unde stii de ce ai nevoie? Mergi cu parintii la psiholog.

| newaccountbye a răspuns:

Consilierul școlii, sau, dacă te increzi in Domnul, poți merge la o manastire unde multe măicuțe sunt acolo sa te asculte și sa iti dea cele mai bune sfaturi, fără sa te judece.

| DumbravaGavril a răspuns:

Te poți folosi de prima ședință. Foarte mulți psihologi au gratuit prima ședință. Poți încerca la mai mulți. Caută: Daniel Mois, poate rezonezi cu el, ori pe Facebook, pe grupuri de psihologie. Poți posta în anonimat.