| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Am 16 ani.
Imi dau seama ca eu nu prea interacționez cu colegii de clasa. Am o singură prietena acolo, dar nu sunt timidă si mi-ar plăcea sa comunic cu mai mulți, nimeni din colegi nu ma ia in seamă si cred ca eu nu am interes sa vorbesc cu ei. Problema care ma împiedica sunt interesele. Colegii mei vorbesc necenzurat, fumează si eu nu ma simt confortabil in asa momente, pe de o parte sunt interesanți si daca m-as prieteni cu ei aș ieși cu ei si as avea o viață mai interesanta. Momentan eu stau numai acasă, nimeni nu ma cheamă nicăieri. E bună idee sa ma prietenesc cu ei?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp ca nu te apuci si tu de fumat si alte vicii doar ca sa el atragi atenti e o idee buna sa comunici cu toti oamenii din jurul tau. Macari sa afli care merita si care nu