| andradaaa12 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, am făcut prostia de a bea 5 energizante într-o singura zi, am crezut ca fac infarct, am vomitat, mi-a fost greață și stări de moleseala. Aseară mi-a trecut însă azi am mai băut 2 energizante și am aceleași simptome, moleseala, greață, vomă, înțepături de inima, ce as putea păți? Va rog am nevoie de un răspuns pot păți ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand să cumperi de la farmacie un ceai calmant. Întrebi farmacistul iar el îți va recomanda.

| timidu89 a răspuns:

Ce sa fie? Mai bagi încă 6 o data și îți canta popa. Tu nu gândești deloc? Hai bei unul la luna sa zicem dar nu zilnic în cantități mari. La mine pulsează și de la un redbull băut. Cea mai buna e apa. Dacă ți la viata ta nu mai bea prostii

| andradaaa12 explică (pentru timidu89):

Sa mori de la energizant, nu am auzit?

| timidu89 a răspuns (pentru andradaaa12):

Eu am auzit. Un șofer de tir o fost găsit mort. De îl combini cu alcool ca asa o făcut tipul. Nici cola, nici Pepsi nu sunt bune. Energizant e otravă curata

| Mela1000 a răspuns:

Ai putea pati un control urgent la medic! Si nu mai bea energizante in continuu!

| vandam500 a răspuns:

Un control la medic in principiu! Iar ca un sfat nu mai consuma cv ce organismului tau nu-i prieste!

| avril00dumb a răspuns:

Energizantul e foarte periculos. incearca sa nu mai bei asa mult! maxim unul- doua pe zi