| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat.La liceu sa aleg profil mate-info sau stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| Firefly a răspuns:

Daca iti place matematica, iti face placere sa lucrezi, iti merge mintea, iti plac in general stiintele exacte mergi la mate-info.
Daca iti place literatura, esti pasionat de limbi straine, geografie, istorie mergi la stiinte sociale.
Oricum profilul mate-info este mai greu decat stiinte sociale.Al doilea este mai lejer.
Tu decizi!

7 răspunsuri:
| Klara a răspuns:

Stiinte sociale, asa se zice, ca acolo se iau note mai mari cu mai multa usurinta, se bazeaza totul pe limbi straine, romana, literatura, istorie...
La mate-info e chiar foarte greu, se face un nivel foarte ridicat si cerintele sunt foarte mari...asa ca nu multi rezist (culmea ca eu tot matematica am terminat-o si am rezistat)
laughing

Răspuns utilizator avertizat
| ed23tm a răspuns:

Mai bine alege stiinte sociale
este mai usor decat mate-info

| Chowder a răspuns:

Mate-info
eu acolo dau
e bun :p

| vyolycy a răspuns:

Mai eu as fi de parere sa alegi stiinte sociale asta daca iti place:istoria geografia, logik(a9), psihologia(a10a), economia(a11a)filozofia(a12a)engleza sau franceza(pe asta te bazezi)din clasa a11a numai faci chimie, fizica, biologie si desen, matematica faci doar 2 ore...si eu sunt la acelasi profil...si vreau sa iti spun ca e foarte lejer profilu.acum depinde de tine catre ce marerii te pricepi mai bine.

| vyolycy a răspuns:

Aaa si am uitat ca clasa a11a mai faci si sociologia. dai teza la istorie/geografie, engleza/franceza, romana, si in clasa a9a dai la logica, in a10a la psihologie, in a11a la economie si in a12a la filozofie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru sfaturi, cred ca pana la urma dau la mate-info happy