| vali9 a întrebat:

Am nevoie urgent de 5 propozitii la masculin si 5 propozitii la feminin in limba franceza!

Răspuns Câştigător
| Idc12345 a răspuns:

Masculin:Il a un calculette.Il a un garcon.Il a un sac.Il a un nome.Il a un fou. feminin.Elle a une gomme.Elle a une fleur.Elle a une chambre. Elle a des rideaux. Elle a une fille

1 răspuns:
| cataalecs96 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-ti faci propozitia in romana iar apoi sa transformi cu google:intri pe google sus o sa ai mai multe obiecte "web, imaginietc" u o sa alegi de acolo traducere o sati deschida alta pagina si acolo aidoua limbi "engleza-romana"u inloc la engleza o sa alegi romana iar inloc la romana o sa alegi franceza scrii in spatiul ala ce propoziti ai scis in romana le scrii acolo si apesi traducere iar in partea dreapta o sa-ti apara traducerea